Motto szkoły

"Nie zapomnij, szkoło, tej prawdy najprostszej, że dziecku trzeba miłości, miłości, miłości"

Kornel Makuszyńskii

Szkolna Kasa Oszczędności

SKO w naszej szkole istnieje od 2000r. Od początku funkcję opiekuna tej działalności sprawuje p. Irena Kolendo. Głównym celem prowadzenia Szkolnej Kasy Oszczędności jest wyrobienie nawyku oszczędzania wśród dzieci naszej szkoły. Uczniowie uczą się gospodarowania pieniędzmi, przedsiębiorczości, wytrwałości w gromadzeniu środków finansowych. Biorą udział w wielu akcjach związanych z pozyskiwaniem funduszy, w akcjach charytatywnych, działaniach na rzecz środowiska i szkoły. Uczestniczą w konkursach związanych z SKO.

   Prowadzimy kronikę, w której dokumentujemy wszystkie ważne wydarzenia z naszej działalności. Co roku bierzemy udział w konkursie "Dziś oszczędzam w SKO, jutro w PKO". Nasza szkoła zajmuje czołowe miejsca w regionie podlaskim, dlatego gorąco zachęcamy wszystkich uczniów do systematycznego oszczędzania.

P1020122P1020124

SKO, czyli Szkolne Kasy Oszczędności, to jedyny w Polsce program edukacji finansowej umożliwiający najmłodszym dzieciom praktyczną naukę oszczędzania i przedsiębiorczości. Cieszymy się, że z każdym rokiem przybywa w naszej szkole coraz więcej uczniów oszczędzających w SKO. Organizatorami SKO są:
Irena Kolendo, Anna Wasyluk.
SKO  - "To bezcenna wiedza, która procentuje przez całe życie !"

Nowe SKO to:
-    legitymacja SKO dla dziecka na wzór karty płatniczej (karta zawiera indywidualny nr konta dziecka),
-    wygoda wpłat bezgotówkowych (przelewy) oraz gotówkowych,
-    serwis bankowości internetowej,
-    zdobywanie odznak, które mobilizują dzieci do efektywnego oszczędzania,
-    wirtualne skarbonki, które pomagają w zrozumieniu celowego oszczędzania.

SKO Konto dla Ucznia jest:
-    bez opłat za założenie i prowadzenie konta,
-    bezpieczne, środki są wypłacane z konta za pośrednictwem nauczyciela lub przez rodzica,
-    bardzo dobrze oprocentowane - 5% do 2 500 zł i 2% od nadwyżki ponad 2 500 zł - w skali roku,
-    bezkonkurencyjne, umożliwia dostęp do najnowocześniejszego serwisu tego rodzaju w Polsce.

 

 

-= Powrót do strony głównej =-