- APEL DO RODZICÓW O ZAPINANIE PASÓW BEZPIECZEŃSTWA DZIECKU

APEL DO RODZICÓW

O ZAPINANIE PASÓW BEZPIECZEŃSTWA DZIECKU

W ubiegłym roku na zlecenie Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego przeprowadzono badania stosowania pasów bezpieczeństwa przez kierujących i pasażerów pojazdów. W 2013 roku w Polsce w samochodach osobowych pasy bezpieczeństwa stosowało ok. 80% kierowców i pasażerów (o 6% więcej niż w roku 2008). Jednocześnie zauważono, że tylko 85% dzieci i 73% młodzieży stosuje się do obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa. Natomiast z analiz danych dotyczących powyższego problemu w innych krajach UE wynika, że poziom stosowania pasów bezpieczeństwa w Polsce jest ciągle jednym z najniższych.

Apelujemy do Rodziców o stosowanie się do obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa dzieciom. Od tego zależy życie i zdrowie Waszych dzieci.