Motto szkoły

"Nie zapomnij, szkoło, tej prawdy najprostszej, że dziecku trzeba miłości, miłości, miłości"

Kornel Makuszyńskii

- RUGBY TAG W NASZEJ SZKOLE

      24 maja w naszej szkole po raz drugi gościł trener Rugby Białystok pan Andrzej Kopyt oraz zawodnicy: Artur Sulima i Patryk Ostrokołowicz. Dzięki ich wizycie uczniowie klas piątych i szóstych mieli okazję poznać  RUGBY TAG, a także mogli spróbować swoich sił w tej dyscyplinie sportowej na boisku szkolnym, gdzie w praktyce poznawali podstawowe reguły gry.

 

Tag Rugby to jedna z odmian rugby - bardzo popularna w Irlandii. Zasady Rugby Tag oparte są na podstawowych przepisach rugby. Piłkę można podawać jedynie do tyłu, a punkty zdobywa się poprzez przyłożenia. Z założenia jest to gra bezkontaktowa, ucząca koordynacji wzrokowo-ruchowej, a także podstawowych zasad i nawyków w rugby. Zawodnicy biorący udział w rozgrywkach Rugby Tag mają przyczepione na wysokości bioder kolorowe taśmy. Zatrzymanie przeciwnika polega na zerwaniu szarfy (Tag). Zawodnik, któremu zostanie zerwana szarfa, musi oddać piłkę zawodnikowi swojej drużyny (w przypadku zerwania jednej taśmy). W momencie, kiedy rywal zerwie obydwie taśmy, piłka przechodzi na jego stronę. Elementem różniącym Rugby Tag, od klasycznego rugby, są właśnie owe kolorowe taśmy. W odmianie Tag wyeliminowanie zawodnika polega na zerwaniu taśmy. Formuła Rugby Tag pozwala na świetną zabawę oraz bezkontaktową grę w rugby, uczy zdyscyplinowania i gry zespołowej.

 


       Uczniowie naszej szkoły świetnie radzili sobie na boisku. Miejmy nadzieję, że uda nam się stworzyć szkolną reprezentację RUGBY TAG.

 

                                                                     Dziękujemy !

 

2017-05-24-rugby-tag-w-szkole-12017-05-24-rugby-tag-w-szkole-22017-05-24-rugby-tag-w-szkole-32017-05-24-rugby-tag-w-szkole-42017-05-24-rugby-tag-w-szkole-52017-05-24-rugby-tag-w-szkole-62017-05-24-rugby-tag-w-szkole-82017-05-24-rugby-tag-w-szkole-92017-05-24-rugby-tag-w-szkole-102017-05-24-rugby-tag-w-szkole-rugby

 

-= Powrót do strony głównej =-