Motto szkoły

"Nie zapomnij, szkoło, tej prawdy najprostszej, że dziecku trzeba miłości, miłości, miłości"

Kornel Makuszyńskii

- Konkurs recytatorski polskiej poezji patriotycznej

25 października nasza Szkoła świętowała Dzień Papieski. Jednym z wielu wydarzeń, które miały wtedy miejsce był "Konkurs recytatorski polskiej poezji patriotycznej". Konkurs ten jest jednym z etapów pracy nad projektem "Szkoła Młodych Patriotów". A jednocześnie staraniom młodych recytatorów patronował św. Jan Paweł II - Polak, papież, patriota, literat. Karol Wojtyła był nie tylko znawcą polskiej literatury, ale też sam tworzył wiersze, dramaty. Nie raz w swoim papieskim posługiwaniu przywoływał strofy napisane przez romantycznych Wieszczów. Swoim przykładem pokazywał, że umiłowanie polskiej literatury to także wielki dowód miłości do Ojczyzny, kraju przodków.

            Konkurs cieszył się wielkim zainteresowaniem naszych uczniów. W szranki stanęli przedstawiciele wszystkich roczników. Jury i publiczność mogli wysłuchać pięknie interpretowanych lirycznych strof Władysława Bełzy, Ignacego Krasickiego, Antoniego Słonimskiego, Wisławy Szymborskiej, ks. Jana Twardowskiego. Przepiękne wiersze, poruszające wykonania. Gratulujemy wszystkim Uczestnikom! Pokazaliście, że poezja polska wciąż żyje, rozbrzmiewa i porusza nasze serca!

            Jury, z gościnnym udziałem ks. proboszcza Romana Balunowskiego, stanęło przed trudnym zadaniem. W końcu, po długich obradach, przyznano dwa pierwsze miejsca. Laur najlepszego interpretatora otrzymały: Wiktoria Luczewska (kl.VIIa) i Hanna Prokopczuk (kl.IVc). Na drugim miejscu znalazły się: Hanna Kozłowska (kl.IVb), Natalia Iwaniuk (kl.IVa), Martyna Masłowiecka (kl.IVc). Miejsce trzecie: Maja Nikiciuk (kl.IVc) i Ignacy Nikiciuk (kl.IIIb). Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za chwile pełne wzruszeń!

           Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

2018-10-25-konkurs-poezji-DSC 28872018-10-25-konkurs-poezji-DSC 29072018-10-25-konkurs-poezji-DSC 29152018-10-25-konkurs-poezji-DSC 29322018-10-25-konkurs-poezji-DSC 29412018-10-25-konkurs-poezji-DSC 29452018-10-25-konkurs-poezji-DSC 2950

 

 -= Powrót do strony głównej =-