Motto szkoły

"Nie zapomnij, szkoło, tej prawdy najprostszej, że dziecku trzeba miłości, miłości, miłości"

Kornel Makuszyńskii

- Wycieczka do Wigierskiego Parku Narodowego

Pogoda dopisała, humory również. Uczniowie naszej szkoły (kl. Vb, Vf i IVd) odwiedzili Wigierski Park Narodowy. Czwarto- i piątoklasiści swoją wyprawę rozpoczęli od obejrzenia krótkich filmów z życia dzikich zwierząt nagranych z ukrytej kamery. Następnie zapoznali się z różnymi gatunkami żyjącymi w parku i sami musieli na kartach pracy wskazać ich przedstawicieli.

Po zajęciach w siedzibie WPN-u przyszedł czas na spacer ścieżkami edukacyjnymi. W czasie przechadzki po drewnianych kładkach dzieci miały okazję zobaczyć m. in. liczne gatunki drzew. Uczniowie zwiedzili też Muzeum Wigier. W dwupiętrowym budynku zgromadzono wiele ciekawych eksponatów. Dzięki różnorodnym prezentacjom multimedialnym, filmom oraz nagraniom dzieci poznały historię parku i jego bogactwo.

W programie wycieczki znalazła się także wizyta w pokamedulskim klasztorze. Czwarto - i piątoklasiści zobaczyli m. in. zabytkowy Kościół, weszli do jego krypt oraz obejrzeli pomieszczenia klasztorne, w których przebywał kiedyś św. Jan Paweł II.

Wycieczkę do Wigierskiego Parku Narodowego zakończył przejazd kolejką wąskotorową. Niezwykle malownicze miejsca, jakie uczniowie mogli zobaczyć, na pewno na długo zostaną w ich pamięci.

 

2019-05-26-wycieczka wigierski-DSCN42982019-05-26-wycieczka wigierski-DSCN43042019-05-26-wycieczka wigierski-DSCN43062019-05-26-wycieczka wigierski-DSCN43132019-05-26-wycieczka wigierski-DSCN43172019-05-26-wycieczka wigierski-DSCN43232019-05-26-wycieczka wigierski-DSCN4325

 

-= Powrót do strony głównej =-