Motto szkoły

"Nie zapomnij, szkoło, tej prawdy najprostszej, że dziecku trzeba miłości, miłości, miłości"

Kornel Makuszyńskii

Bezpieczeństwo moje,twoje, nasze - gramy i wiedzę poszerzamy.

Innowacja pedagogiczna "Bezpieczeństwo moje, twoje, nasze - gramy i wiedzę poszerzamy"

Oznaczenia pojawiające się w grach, fikcja a rzeczywistość, obowiązujące płatności - to tylko część omówionych dziś zagadnień. Uczniowie kl. 7b uczestniczyli w czwartym już spotkaniu w ramach innowacji pedagogicznej Bezpieczeństwo moje, twoje, nasze - gramy i wiedzę poszerzamy. Tym razem siódmoklasiści wraz z wychowawczynią podjęli temat gier on-line.
W czasie zajęć poruszono m.in. kwestię praw autorskich oraz zagadnienia dotyczące upowszechniania gier na ogólnodostępnych serwisach. Na zakończenie spotkania uczniowie sprawdzili zdobytą wiedzę, rozwiązując quiz w aplikacji Quizizz. Najlepsi okazali się: Paweł Rulka, Kamila Sańczyk i Dominik Żelazowski. Przed siódmoklasistami jeszcze jedne zajęcia poświęcone bezpiecznym hasłom do kont.
innowacja 4innowacja4

 

Dzień Bezpiecznego Internetu w 7b - właściwe korzystanie z portali społecznościowych

Za nami kolejne spotkanie w ramach innowacji pedagogicznej - "Bezpieczeństwo moje, twoje, nasze - gramy i wiedzę poszerzamy". Tym razem uczniowie 7b rozmawiali z wychowawcą o  właściwym korzystaniu z portali społecznościowych. W czasie zajęć siódmoklasiści dowiedzieli się m.in. jakich treści nie powinno się umieszczać w mediach społecznościowych, o czym pamiętać tworząc różne "wydarzenia" oraz czym jest hejt i w jaki sposób może działać hejter. Na zakończenie zajęć uczniowie sprawdzili swoją wiedzę, rozwiązując quiz w aplikacji Kahoot! Tym razem najlepsi okazali się: Patryk Horba, Paweł Rulka i Dominik Żelazowski.

 Przypomnijmy, że siódmoklasiści rywalizują o tytuł Mistrza i dwóch Wicemistrzów  bezpiecznego Internetu. Przed uczniami jeszcze trzy spotkania dotyczące m.in. praw autorskich, złośliwego oprogramowania, gier on-line oraz bezpiecznych haseł do kont.

2021 02 09 innowacje pedagogiczne 7b2021 02 09 innowacje pedagogiczne kahoot42021 02 09 innowacje pedagogiczne kahoot52021 02 09 innowacje pedagogiczne kahoot62021 02 09 innowacje pedagogiczne portale12021 02 09 innowacje pedagogiczne prezentacja22021 02 09 innowacje pedagogiczne przentacja3

 

 

Cel jest jeden - bezpieczne i świadome poruszanie się w sieci. Uczniowie klasy 7b wzięli dziś udział w pierwszych zajęciach zaplanowanych w ramach innowacji pedagogicznej - "Bezpieczeństwo moje, twoje, nasze - gramy i wiedzę poszerzamy". Siódmoklasiści najpierw dowiedzieli się, o czym należy pamiętać, wysyłając i odbierając maile, następnie zaś sprawdzili zdobytą wiedzę, rywalizując w teleturnieju "Milionerzy": https://learningapps.org/display?v=p9uqburwj20 .

Przed uczniami 7b jeszcze cztery ważne tematy do omówienia i kolejne quizy do rozwiązania. Cykl zajęć zakończy wyłonienie klasowego Mistrza bezpiecznego Internetu i dwóch Wicemistrzów. Uczniowie wspólnie stworzą również grę poświęconą bezpieczeństwu w Internecie.

Materiały wykorzystane w czasie pierwszych zajęć pochodzą ze strony: https://wbp.poznan.ekursy.eu/mod/scorm/view.php?id=670

2021 01 19 bezpieczenstwo kl.7b2021 01 19 bezpieczenstwo milionerzy2021 01 19 bezpieczenstwo milionerzyd2021 01 19 bezpieczenstwo phishing2021 01 19 bezpieczenstwo podejrzany mail2021 01 19 bezpieczenstwo złośliwe oprogramowanie