Bezpieczeństwo moje,twoje, nasze - gramy i wiedzę poszerzamy.

Innowacja pedagogiczna "Bezpieczeństwo moje, twoje, nasze - gramy i wiedzę poszerzamy"

Oznaczenia pojawiające się w grach, fikcja a rzeczywistość, obowiązujące płatności - to tylko część omówionych dziś zagadnień. Uczniowie kl. 7b uczestniczyli w czwartym już spotkaniu w ramach innowacji pedagogicznej Bezpieczeństwo moje, twoje, nasze - gramy i wiedzę poszerzamy. Tym razem siódmoklasiści wraz z wychowawczynią podjęli temat gier on-line.
W czasie zajęć poruszono m.in. kwestię praw autorskich oraz zagadnienia dotyczące upowszechniania gier na ogólnodostępnych serwisach. Na zakończenie spotkania uczniowie sprawdzili zdobytą wiedzę, rozwiązując quiz w aplikacji Quizizz. Najlepsi okazali się: Paweł Rulka, Kamila Sańczyk i Dominik Żelazowski. Przed siódmoklasistami jeszcze jedne zajęcia poświęcone bezpiecznym hasłom do kont.
innowacja 4innowacja4

Dzień Bezpiecznego Internetu w 7b - właściwe korzystanie z portali społecznościowych

Za nami kolejne spotkanie w ramach innowacji pedagogicznej - "Bezpieczeństwo moje, twoje, nasze - gramy i wiedzę poszerzamy". Tym razem uczniowie 7b rozmawiali z wychowawcą o  właściwym korzystaniu z portali społecznościowych. W czasie zajęć siódmoklasiści dowiedzieli się m.in. jakich treści nie powinno się umieszczać w mediach społecznościowych, o czym pamiętać tworząc różne "wydarzenia" oraz czym jest hejt i w jaki sposób może działać hejter. Na zakończenie zajęć uczniowie sprawdzili swoją wiedzę, rozwiązując quiz w aplikacji Kahoot! Tym razem najlepsi okazali się: Patryk Horba, Paweł Rulka i Dominik Żelazowski.

Przypomnijmy, że siódmoklasiści rywalizują o tytuł Mistrza i dwóch Wicemistrzów  bezpiecznego Internetu. Przed uczniami jeszcze trzy spotkania dotyczące m.in. praw autorskich, złośliwego oprogramowania, gier on-line oraz bezpiecznych haseł do kont.

Cel jest jeden - bezpieczne i świadome poruszanie się w sieci. Uczniowie klasy 7b wzięli dziś udział w pierwszych zajęciach zaplanowanych w ramach innowacji pedagogicznej - "Bezpieczeństwo moje, twoje, nasze - gramy i wiedzę poszerzamy". Siódmoklasiści najpierw dowiedzieli się, o czym należy pamiętać, wysyłając i odbierając maile, następnie zaś sprawdzili zdobytą wiedzę, rywalizując w teleturnieju "Milionerzy": https://learningapps.org/display?v=p9uqburwj20 .

Przed uczniami 7b jeszcze cztery ważne tematy do omówienia i kolejne quizy do rozwiązania. Cykl zajęć zakończy wyłonienie klasowego Mistrza bezpiecznego Internetu i dwóch Wicemistrzów. Uczniowie wspólnie stworzą również grę poświęconą bezpieczeństwu w Internecie.

Materiały wykorzystane w czasie pierwszych zajęć pochodzą ze strony: https://wbp.poznan.ekursy.eu/mod/scorm/view.php?id=670