Motto szkoły

"Nie zapomnij, szkoło, tej prawdy najprostszej, że dziecku trzeba miłości, miłości, miłości"

Kornel Makuszyńskii

- Spotkanie z dietetykiem w 7b

Czym jest "zasada 6 u" oraz ile łyżeczek cukru zawiera kubek jogurtu owocowego? To tylko przykładowe pytania, na które odpowiedź mogli dziś uzyskać uczniowie klasy 7b. W czasie zajęć z wychowawcą odbyło się zdalne spotkanie z dietetykiem - panem Radosławem Majewskim z Centrum Dietetyki Stosowanej. Zaproszony gość podzielił się z siódmoklasistami cennymi wskazówkami dotyczącymi zasad zdrowego odżywiania. Uczniowie dowiedzieli się m.in. jak ważne jest urozmaicanie posiłków, umiar w jedzeniu, unikanie dużej ilości cukru i soli. Dietetyk wytłumaczył również, dlaczego spożywanie napojów energetyzujących przez nastolatków, jest bardzo niewskazane. Zaproszony gość podkreślił także wagę aktywności fizycznej w życiu każdego młodego człowieka. Dziękujemy za ciekawe i inspirujące spotkanie.

2021 02 02 spotkanie z dietetykiem piramida2021 02 02 spotkanie z dietetykiem spotkanie z dietetykiem2021 02 02 spotkanie z dietetykiem zasada 6 u