Motto szkoły

"Nie zapomnij, szkoło, tej prawdy najprostszej, że dziecku trzeba miłości, miłości, miłości"

Kornel Makuszyńskii

Szkolna Kasa Oszczędności

2019-09-01-SKO-01           

SKO w naszej szkole istnieje od 2000r. Od początku funkcję opiekuna sprawuje p. Irena Kolendo. Głównym celem prowadznia Szkolnej Kasy Oszczędnościowej jest wyrobienie nawyku oszczędzania wśród dzieci naszej szkoły. Uczniowie uczą się gospodarowania pieniędzmi, przedsiębiorczości, wytrwałości w gromadzeniu środków finansowych. Biorą udział w wielu akcjach związanych z pozyskiwaniem funduszy, w akcjach charytatywnych, działaniach na rzecz środowiska i szkoły. Uczestniczą w konkursach SKO.

            SKO, czyli Szkolne Kasy Oszczędnościowe, to jedyny w Polsce program edukacji finansowej umożliwiający najmłodszym dzieciom praktyczną naukę oszczędzania i przedsiębiorczości. Cieszymy się, że z każdym rokiem przybywa oszczędzających w SKO. Organizatorem SKO jest p. Irena Kolendo.

SKO - "To bezcenna wiedza, która procentuje przez całe życie!"

SKO Konto dla ucznia:

  • Dla uczniów w wieku od 5. lat do ukończenia 13. roku życia z unikalnym serwisem internetowym dostosowanym do potrzeb dziecka

  • 0 zł za otwarcie i prowadzenie konta

  • Oprocentowanie 0,50% w skali roku

 

2019-09-01-SKO-022019-09-01-SKO-03P1020122 

 

SKO "Grosik" działająca w naszej szkole posiada pakiet materiałów edukacyjnych, w którego skład wchodzą publikacje dotyczące:
- przedsiębiorczości
- ekologii
- zdrowego odżywiania
- niemarnowania żywności
- cyberbezpieczeństwa
- sportu
- zdrowego stylu życia
Tak zróżnicowany zestaw publikacji wzbogaca zbiory biblioteki szkolnej, urozmaica lekcje wychowawcze, trafia bezpośrednio w ręce najbardziej zaangażowanych uczniów.
Wersje elektroniczne publikacji oraz inne materiały edukacyjne można znaleźć na stronie banku: www.pkobp.pl/SKO

 sko IMG 9331

 

-= Powrót do strony głównej =-